League of Legends tarihine geçecek geri dönüş hikayesi. Final sahnesi kurulduğunda milyonlarca insan bu hafta sonu League of Legends tarihinin yazılış hikayesi için ekran başına koştu. League of Legends’in kralı Faker’in kesin görülen dördüncü dünya şampiyonluğundan, Deft’in on yıllık kariyerinin ilk Sihirdar Kupasını kazanmasına kadar kadar turnuva dünyanın dört bir yanında League of Legends hayranlarının hafızasına kazındı. Bir çok kişinin League of Legends tarihinin en büyük finali dediği T1 ve ön elemelerden gelerek finale ulaşma başarısı gösteren DRX arasında sabahın erken saatlerinde oynandı. 5 milyondan fazla League of Legends severin farklı yayın kanallarından takip ettiği büyük finali muhteşem geri dönüşe imza atan DRX kazanmayı başarırken.

DRX’in üst koridor oyuncusu Kingen dördüncü ve beşinci maçta göstermiş olduğu Aatrox performansı ile finallerin en değerli oyuncusu seçilme başarısına ulaştı.

DRX’in Ön Elemelerden Finale Kadar Uzanan Yolculuğu.

 

Türkiye temsilcisi DenizBank İstanbul Wildcats’in bulunduğu B gurubundan 5 galibiyet 0 yenilgi ile Dünya Şampiyonası guruplarına yükselen DRX gurup aşamasında da ön elemelerde gösterdiği üstün performansı devam ettirerek gurubunu 5 galibiyet 2 yenilgi ile tamamlama başarısı gösterdi. Çeyrek finallerde 2021 yılı Dünya Şampiyonu olan Edward Gaming Hycan’ı 3-2 geçen DRX, yarı finalde Güney Kore şampiyonu Gen.G ile karşılaşmaya hak kazandı. Yarı final karşılaşmasına durgun başlayan DRX ilk maçı kaybetmesine rağmen hızlıca toparlanarak seriyi 3-1 kazanma başarısını gösterdi. League of Legeds tarihinin en başarılı takımı olan ve altı yıl aradan sonra finallere ulaşan T1 ile finalde karşı karşıya gelen DRX çekişmeli geçen 5 maçlık seriyi 3-2 kazanarak 2022 Dünya Şampiyonluğuna ulaşma başarısını göstermiş oldu.

Dünya Şampiyonası geleneği olarak şampiyon olan takım oyuncuların seçmiş oldukları şampiyonlara özel kişileştirilmiş  görünümler çıkarılır. Bu akşamki maç sonrası basın toplantısında, DRX’in beş oyuncusu, hayranlara Dünya Şampiyonası 2022 kostümleri için seçebilecekleri şampiyonlar hakkında kısa bir açıklamada bulundu. Oyuncuların çoğu seçimlerine son derece güveniyordu.  

İşte DRX’in, gelecek yıl kostümleri çıktığında kendilerini temsil edecek şampiyonlar olarak seçmek istedikleri ilk adaylar.

Kingen: Aatrox 

Pyosik: Kindred

Zeka: Akali

Deft: Caitlyn

BeryL: Ashe olabilir.

Hit enter to search or ESC to close

Refund Reason