PUBG Mobile Zirveyi Kaptırdı!

Sensor Tower, en çok indirilen mobil oyunlar listesini açıkladı.

Mobil oyun sektörü devasa bir şekilde büyüdü, PC ve konsollara göre uygun fiyatlı ve aynı zamanda mobil oyun pazarı dişli bir rakip.

Mobil sektörünün analiz aracı Sensor Tower, şubat aynda en çok indirilen mobil oyunlarını paylaştı. Zirvenin şampiyonu “Garena Free Fire” oldu. Geçtiğimiz yılın şubat ayına göre %22,7’lik bir artış yakalayan ve toplamda 21,8 milyon indirmeye ulaştı. “Garena Free Fire” en çok indiren ülke %41 ile Hindistan oldu.

Mobil oyun sektörünün efsaneleri arasında yer alan “Subway Surfers”, 19,5 milyon indirme ile ikinci sırada kendine yer buldu. “Subway Surfers” en çok ilgi gösteren ülke ise %18,8 ile Hindistan oldu. PUBG Mobile, zirvedeki düşüşünü sürdürerek genel indirmelerde altıncı sırada yer aldı.

Global mobil oyun sektörü, Şubat 2022’de App Store ve Google Play Store 4,4 milyar indirme sayısına ulaştı. Geçtiğimiz yılın aynı dönem verilerine göre %0,7 oranında artış kaydetti. Mobil oyunlara, şubat ayında en çok ilgi gösteren ülke 670 milyon indirme ile toplam yüklemelerin %15’ini oluşturan Hindistan oldu. ABD, %8,7 ile ikinci ve Brezilya ise %7,8 ile üçüncü sırada yer aldı.

 

 

Hit enter to search or ESC to close

Refund Reason