24 Şubat 2022

Activision, Call of Duty 2023’ün Ertenleme Habelerini Doğrulamadı

Call of Duty 2023 oyununun ertelendiğinin Activision tarafından doğru olmadığını teyit etti. Şimdilik mevcut düzende herhangi bir değişiklik olmayacak.

Activision Resmi Açıklamasında:Bu yıl veya daha sonrası için heyecan verici, özel ve de oynaması ücretsiz olacak Call of Duty oyunları için planlarımız var. Konuya dair basında yer alan ve de aksini iddia eden haberler asılsızdır. Süreç içerisinde planlarımıza dair yeni ayrıntıları paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Oyun dünyasının en sevilen seri oyunlarından olan Call of Duty serisi, mevcut Activision Blizzard Üst Yöneticisi Bobby Kotick tarafından oturtulmuş olan programa bağlı olarak Call of Duty 2 sonrasında yıllık olarak karşımıza çıkıyordu.

Daha sonradan bu, Infinity Ward, Sledgehammer Games ve Treyarch arasında dönüşümlü şekilde çevrilmişti. Her ne kadar yıllık program korunmuş olsa dahi, her bir stüdyo için bir sonraki oyunu geliştirmek adına otomatik olarak üç yıllık bir süre oluyordu.

Activision Blizzard şirketinin, Microsoft tarafından satın alınması sonrasında, Call of Duty oyunlarının yıllık düzende çıkışına sona erebileceği söyleniyordu. Şirketin üst düzey çalışanları, yıllık programdan çıkması üzerine bir fikir alış-verişinde bulunmuşlar ve şu an için herhangi bir nihai karar verilmemiş olsa dahi, böylesi bir durumun oyuncuları memnun etmesinin yanı sıra markaya da olumlu yönde geri dönüşün yaşanacağına düşüncesi var.

Activision Call of Duty 2023 Oyununun Çıkışı Ertelemediğini Doğruladı

Yakın zamanlarda, “Jason Schreier” tarafından Bloomberg sitesinde yayınlanan raporda, Activision şirketine yakın olan kaynakların, oyunun önümüzdeki sene için planlanan yeni Call of Duty oyunun 2024 yılına ertelendiğini aktardığına dair bilgiler yer almaktaydı.

Erteleme kararına gerekçe olarak, markadan sorumlu olan yöneticilerin “Call of Duty: Vanguard” oyununun beklentilerin altında bir performans göstermesi idi. Haliyle, mevcut yıllık satışa sunma ritminin etkisini kaybettiğine dair bir düşünce hakim olmuştu. Bu durumda, Microsoft satın alımı ile ilgili olmayarak, 2023 yılında çıkacak olan yeni oyunun 2024 yılına kaydırılması gündeme çıkmış.

Bloomberg sitesinde yayınlanan raporun internette paylaşılmaya başlanmasının ardından, Activision da IGN sitesine bir açıklama yaptı. Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, bu yıl, gelecek yıl ve de sonrası için hem bir ana seri oyunu hem de ücretsiz Call of Duty oyunu olacağı planlarının arasında olduğu belirtildi. Bunun aksini iddia eden bütün raporların ise gerçeklikten uzak olduğu, uygun zaman geldiğinde daha fazla bilgi paylaşımında bulunulacakları belirtildi.

 

Hit enter to search or ESC to close

Refund Reason