1 Nisan 2022 ,

E3 2022 İptal Edildi!

Bu yılın başında açıklanan ve dijital ortamda olacak olan E3 2022 fuarı, son açıklamayla birlikte tamamen iptal edildi.

Her yıl düzenlenen organizasyonda yeni oyunların tanıtımlarına sahne olan E3 fuarı, bugüne kadar üst kalitede birçok oyunun tanıtımına ev sahipliği yaptı. Geçtiğimiz iki yıl boyunca pandemi şartlarından dijital ortamda gerçekleşen E3 fuarının bu yıl fiziksel ortamda gerçekleşeceği bekleniyordu. Günlük hayatın kısmen normale dönmesiyle bu yıl E3 fuarına kesin gözüyle bakıyorduk. Fakat gelen açıklama ile birlikte ne fiziksel ne de sanal ortamda bu yıl E3 2022 fuarı düzenlenmeycek.

Fuarın koordinatörü ESA resmi açıklamasına göre, bu yılı atlayarak gelecek yıl daha sağlam bir şekilde oyuncuları buluşturmaya odaklanacaklarını açıkladılar.

“Gelecek yaz bütün enerjimizi ve kaynaklarımızı yeniden canlandırılmış fiziksel ve de dijital E3 deneyimi sunmak için çalışacağız.”

Bu yılın başında yapılan açıklamada, etkinliğin çevrimiçi ortamda gerçekleşeceğini belirtilmişti. ESA bu karardan vazgeçerek çalışmalarını sonraki yıla saklamayı tercih ediyor. Son yıllarda oyun şirketlerinin kendi etkinliklerini düzenlemesi E3 fuarı için eski günlerini yakalaması daha da zorlaşacak gibi.

 

Hit enter to search or ESC to close

Refund Reason