Milyonlarca oyuncunun severek oynadığı PUBG Mobile Hindistan hükümetinin veri paylaşımıyla ilgili endişelerini dile getirmesinin ardından geçen yıl Hindistan’da yasaklanmıştı. Çinli oyun şirketi Tencent tarafından desteklenen Güney Koreli şirket Krafton Hindistan’a özel olarak çıkardığı Battlegrounds Mobile India’da Hindistan ve Çin hükümetleri arasında yaşanan siyasi gerilim ve uygulamanın topladığı verilerin ülkeye karşı kullanılabileceğine dair endişeler nedeniyle Hindistan hükümeti tarafından tekrardan yasaklandı.

Reuters’in raporunda, bir Hintli hükümet yetkilisinin, hükümetin “ulusal güvenlik endişeleri” nedeniyle 2020’den beri çeşitli Çin uygulamalarını kaldırdığını söyleyen yorumları yer alıyor. Bunu, ülkenin vatandaşları ve ülke için risk oluşturabileceğinden korktuğu uygulamaları yasaklamasına izin veren bir bilgi teknolojisi yasası aracılığıyla yapıyor.

Hindistan hükümetinin bu hamlesi, Hindistan’ın kuzey kesiminde yaklaşık iki yıl süren bir Hint ve Çin sınır anlaşmazlığının ardından geldi. İki ülke arasında siyasi anlaşmazlık devam ederken, Hintli oyuncuların Battlegrounds Mobile India’yı bir süre daha görmemeleri muhtemel.

Hit enter to search or ESC to close

Refund Reason