Mirage, Counter-Strike: Global Offensive’de sıklıkla nefret konusu oluyor. AWP maestrosu Oleksandr “s1mple” Kostyliev, Mirage’nin neden iyi bir harita olduğunu ve ondan nefret edenlerin neden yanlış düşündüğünü açıkladı.

Mirage, resmi eşleştirmede en çok oynanan maç olabilir, ancak bazı profesyonel oyuncular kaldırılmasını istiyor. Abai “HObbit” Hasenov’un Mirage ile ilgili tweetinde, haritanın kaldırılıp kaldırılmaması hakkında bir tartışma başlattı. Çoğu profesyonel oyuncu Mirage’nin kalmasına karşı oy verirken, s1mple, Mirage’nin kalmayı hak ettiğini açıkça belirtti.

s1mple, profesyonel oyuncuların, rekabetçi harita havuzunda Mirage’nin kaldırlmasına isteyen herkesin CS:GO’dan anlamadıklarını iddia etti.

Viktor “sdy” Orudzhev’e yanıt veren s1mple, Mirage’nin dengeli tasarımı nedeniyle rakiplerini geride bırakmak için en iyi harita olduğunu söyledi.

 

s1mple’a göre Valve, Vertigo, Ancient ve Overpass’ı ön plana çıkaran CS:GO’daki en az oynanan haritaları kaldırmalı. Profesyonel oyuncu, Mirage’nin dengeli bir harita olduğunu ve her iki tarafın da üstün beceri ve strateji ile diğerlerini geride bırakmasına izin verdiğini açıkladı.

 

Mirage, istatistikler ile en iyi harita olduğunu ortaya koyan HLTV; Mirage’da her iki tarafın da %50 kazanma şansı olduğunu gösterdi ve bu da onu mükemmel dengelenmiş bir harita haline getirdi. Basit düzeni ve okunaklı grafikleri, düşük kaliteli makinelerdeki sağlam performansı gibi başlıca nedenleri arasında yer almakta. s1mple’nın görüşünde haklı olduğu söylenilebilir.

Hit enter to search or ESC to close

Refund Reason