Türkiye League of Legends 2022 Kış Mevsimi Şampiyonluk Ligi Tamamlandı

2022 kış mevsimi şampiyonluk ligi nefes kesen maçlar sonunda tamamlandı. Maçların tamamalanması ile birlikte kış mevsimi lig aşamasını “fastPay Wildcats” lider tamamlarken 2021 yaz mevsimi şampiyonluk ligini şampiyon olarak bitiren “Galatasaray Espor” lig aşamasını 2 sırada bitirerek

Playofflarda, “fastPay Wildcats” ile birlikte yarı finali garantiledi. Sezonun en büyük transferini gerçekleştirerek kadrosuna 2021 yaz mevsiminin en degerli orta koridoru olan Boluluyu katan NASR ESPORTS sezona şampiyonluk parolası ile başlamasına rağmen beklentilerin altında kalarak lig aşamasını üçüncü sırada bitirdi. Sezona birçok koridorda oyuncu değişikliği ile başlayan 5 Ronin her ne kadar sezona istediği gibi başlayamasa da son haftalarda aldığı galibiyetler ile kendini dördüncü sırada bulurken, sezona fırtına gibi giren iki takım Info Yatırım Aurora ve Dark Passage playofflara kalmayı başaran son iki takım oldu.

Puan durumu

1 fastPay Wildcats

14G-4Y

2 Galatasaray Espor

12G-6Y

3 NASR ESPORTS

11G-7Y

4 5 Ronin

11G-8Y

5 Info Yatırım Aurora

10G-9Y

6 Dark Passage

9G-9Y

7 Fenerbahçe Espor

8G-10Y

8 Papara SuperMassive Blaze

8G-10Y

9 Beşiktaş

6G-12Y

10 GALAKTICOS

2G-16Y

 

2022 Kış mevsimi şampiyonluk liginin tamamlanmasının ardından playoff eşleşmeleri belli oldu. Çeyrek final eşleşmeleri Dark Passage’ın rakibi  NASR ESPORTS olurken bir diğer çeyrek final eşleşmesi Info Yatırım Aurora ile 5 Ronin arasında gerçekleştirilecek. Dark Passage – NASR ESPORTS eşleşmesinin galibi yarı finalde fastPay Wildcats eşleşirken Info Yatırım Aurora ile 5 Ronin eşleşmesinin galibi Galatasaray Espor yarı finalde karşılacak. 2022 Kış mevsimi şampiyonluk ligini şampiyon bitirecek ekip Türkiye’yi MSI Uluslararasında, Türkiye şampiyonu olarak ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak.

Hit enter to search or ESC to close

Refund Reason